Василь Фурман: “Нам потрібна активна громада”ОбществоСтатья - Контент-издательство WebTexts


Вход | Контакты
Главная | Статьи | Новости | Пресс-релизы | Интернет ресурсы | Как работает
Главная > Публикации > Общество

Василь Фурман: “Нам потрібна активна громада”- Коли і за яких умов з’явилася ідея створення організації “Наш дім – Шевченків край”?

Після закінчення школи я поїхав на навчання до Києва й там лишився працювати. Проте, я часто повертаюсь у батьківський дім — приїжджаю до мами. Багато часу проводжу серед своїх земляків і бачу різницю в рівні життя. Завжди хотілося змінити це несправедливе становище, тому з одного боку, я намагався фінансово допомагати людям — в першу чергу, своїй рідній школі — ми переобладнували класи(закупили парти, столи та компютери), досі фінансую премії відмінника… Але я чітко розумію, що одними грошима — скільки б їх не було — ми не зможемо допомогти людям та побудувати нову Україну. Грошима ми не змінимо людську свідомість, а відтак годі й думати про нове — багате та щасливе – українське село. Можливо, вдасться зробити кращим одне село, але це не змінить загальної ситуації. В Україні є дуже багато прикладів, коли та чи інша успішна людина робить зі свого села таке собі “золоте”. Але це одне з тисяч! В Україні 28 тис. населених пунктів. ЩО вони? Чи в них щось змінюється? На жаль, там ситуація лишається катастрофічною. Коли я це зрозумів, з’явилася ідея створення організації.

- Тобто за мету ви відразу поставили покращення загального стану українського села, а не лише його матеріального добробуту?

Саме так. Кожен з моїх друзів-однодумців постійно намагається фінансово допомагати батьківщині. Ми навіть створили Катеринопільське земляцтво аби підтримувати краян. Але щоб дійсно щось змінити в житті, потрібно працювати саме через громадську організацію. Саме тому ми й виникла ГО “Наш дім — Шевченків край”, – щоб через наші знання та досвід допомогти людям забезпечувати реальні зміни. Щоб ми могли жити в новому українському селі чи місті. Ми хочемо згуртувати всіх, хто має можливість і бажання робити гарні справи для нашої батьківщини. Як то кажуть, одній людині не під силу звести дім, яким великим не було б бажання, а гуртом — цеглина до цеглини — дивись, і справу зроблено. Наш дім — Шевченків край. Ми зобов’язані про нього дбати. Ми ніколи не вирішимо проблеми села одними грошима, потрібен системний підхід — комплекс заходів, які спрямовані на побудову нового українського села.

- Які заходи проводяться для досягнення мети поставленої вашою організацією?

Один з головних напрямків роботи ГО “Наш дім — Шевченків край”— просвітницький. Ми маємо переконати людей, що насправді їхній успіх залежить не від “того дядька”. Їхній успіх — в їхніх руках. Вони самі ковалі свого щастя. Ми можемо хіба їх спрямовувати і їм допомагати.

Українське село — то суцільний парадокс. Воно оточене надродючими чорноземами, але з іншого боку — воно чи не найбідніше в світі. В чому ж проблема? Впевнений, що не лише у відсутності державної допомоги чи в тому, що фермер-орендар платить мало орендної плати. Проблема в тому, що сільські громади не мають активної позиції. Люди повинні усвідомити, що сьогодні саме вони визначають, кому дати землю в оренду, в кого її забрати. Бо земля належить їм. Вони — власники. І орендарем має стати не той, хто платить в кращому випадку 3-4% від вартості урожаю, а той, хто правильно вирощує культури, правильно обробляє землю й у повному розмірі платить по договору оренди 10% вартості отриманого врожаю. Таким чином громада прийматиме активну участь у житті села. Більша врожайність, то й податок, який іде до бюджету села, буде більшим, залишатиметься в селі й спрямовуватиметься на його розвиток. Також люди отримуватимуть більше коштів за свій пай.

- Таким чином село може стати самодостатнім утворенням?

Звичайно, сільські та селищні ради повинні бути самодостатніми та ефективно діючими інститутами, здатними вирішувати нагальні проблеми селян та надавати їм відповідні послуги. Організація “Наш дім — Шевченків край” постійно проводить круглі столи щодо вдосконалення територіальної реформи влади. В Україні 28 тис. населених пунктів. З них лише 10,5 тис. мають власні органи місцевого самоврядування. Фактично беручи, 66% сільських мешканців не мають безпосереднього доступу до влади, який забезпечується Конституцією! Інколи людині доводиться долати кілометри, аби отримувати якусь нещасну довідку. Ми говоримо про те, що сьогодні в кожному населеному пункті має бути свій голова, який допомагатиме людям, дбатиме про розвиток села.

Потрібно не забувати й про те, що держава повинна розробити державну програму підвищення кваліфікаційного рівня сільських голів. Це ж лідери на селі! Вони мають дбати про своїх односельців. Насправді ж часто вони нічого не вміють.

Я впевнений, що створення фінансово забезпеченої, спроможної влади на селі можливе лише через реальну децентралізацію ресурсів і повноважень. Тому нове українське село можна побудувати лише за цієї умови.

- Проте потрібні й перемовини з представниками бізнесу, навіть тими самими фермерами…

Ми обговорюємо актуальні проблеми розвитку села, впровадження реформ з представниками бізнесу. Наприклад, проведення круглих столів з проблем впрвадження земельної реформи. Люди не вірять реформам в Україні. Будь-яка реформа повинна давати віддачу протягом 7-12 місяців. Ми вже більше 20 років реформуємо Україну, а “світла в кінці тунелю” як не було так і досі немає. Люди не вірять у те, що від земельної реформи вони виграють. Потрібно це міняти. Щоб в решті не вийшло так, що держава скаже: “Ми вам дали землю, а ви не змогли нею скористатися правильно. Ви прогавили шанс і продали її”.

“Наш дім — Шевченків край” виступає за розвиток дрібного та середнього фермерства. Звісно, світовий досвід переконує, що в галузі сільгосппродукції наступає великотоварне виробництво, але з іншого боку, – якщо говорити про Європу, – великий відсоток у структурі виробництва займає дрібне та середнє фермерство. Держава повинна всі зусилля прикласти до розвитку цього напрямку й в Україні. Важлива якісна державна допомога, щоб кошти йшли до реального фермера. А не осідали десь в кишенях чинуш.

- На скільки реальним є можливість конкуренції між дрібними фермерськими господарствами та великим виробництвам?

Для цього Україні необхідний закон про сільськогосподарську кооперацію. Сама по собі ця форма співпраці передбачена чинним законодавством, але держава не стимулює її розвитку. В першу чергу – немає податкового стимулювання у її впровадженні в с/г, а по друге — селяни не зовсім розуміють що воно таке. Вони живуть у полоні “совкових” стереотипів, а відтак поняття “кооперація” має для них, скоріше, негативне забарвлення. На Заході, наприклад, ставка оподаткування для сільгоспвиробника складає 30%, то для кооперативника вона вдвічі нижча! Держава має через відповідні державні інститути забезпечити пільгове кредитування кооперативів на придбання сільгосптехніки, паливно-мастильних матеріалів, посівних матеріалів та удобрюючих сумішей.

Нещодавно мій товариш поїхав у відрядження до Польщі. Його там запитали про ставку кредитування в Україні. Коли чоловік назвав цифру 16-24% річних, йому просто не повірили. Поляки лише бідкалися, як же наші селяни покривають ці кредити… На первеликий жаль, в нашої держави поки немає ані бачення, ані стратегії розвитку сільського господарства. Втім, немає в нас і стратегії розвитку держави в цілому.

Ми повинні сформувати образ нового українського села. Щоб це була концепція із чітко окресленими рамками, програмою та послідовністю конкретних дій. Щоб вона була почута державою та людьми – через публічні обговорення, зустрічі.Статьи в разделе

Почему люди страдают? Потому что человек ушел от Бога. Решение всех проблем человечества - Иисус Христос.

Как сказал один священик: без Бога, ты потерпишь поражение. Даже с Богом, но без духовного воспитания, ты тоже потерпишь поражение. Но спасешься, в ад не пойдешь :), будешь несчастлив, не иметь спасения от от личностных вот этих всех трудностей.
Чтобы человеку получить все благословения, ему нужно пройти десять ступеней духовного воспитания. Вот краткий обзор и их смысл. 1. Человек должен понять, что страдания закончатся, когда человек будет с Богом 24 часа, как дерево в земле, рыба в воде, так и человеку нужно быть с Богом. 2. Для этого нужно каждый день с утра и в течении дня нужно быть сосредоточенным в молитве, на поиске Божьей воли, которая есть спасение верующих (Иоанна 6:39) 3. Дальше - решение всех проблем Ииисус Христос, написано: Я есть путь и жизнь. 4. Если получается третий пункт, то разрушаются дела сатаны в вашей жизни, 5. Появляется уверенность. 6. Меняется сущность. 7. Формируются цели, ценности. 8. Дух Святой начинает действовать в силе. 9. Приходят ответы на молитвы. 10. Человек видит причины болезни и может исцелять их.
Статья. Почему человек страдает?
Библия дает ответ на это. Когда Иисуса Христа спрашивали, Он говорил: вначале было не так. А как было вначале? Вначале Бог cотворил человека по образу Своему. По образу не только внешнему, но и внутреннему. В человеке был Дух Божий, потому что написано: и вдохнул в него дыхание жизни. И в другом месте: Слова, которые говорю Я вам, суть дух и жизнь. В первом человеке жили только Слова Божьи. Бог благословил и дал человеку: работу - возделывай рай, пищу – плоды с дерев и всякая трава сеющая семя, семью - плодитесь и размножайтесь, карьеру - наполняйте землю, власть – владычествуйте над зверями, здоровье – вдохнул дыхание жизни. Но когда сатана сказал, вы будете сами как боги и человек послушал, то Слова Божьи покинули человека и дух мира, как написано: князя господствующего в воздухе, вошел в сердце человека. С этого момента человек оказался на проклятой земле, потому что написано: проклята за тебя земля. Утратив Дух Божий и впустив дух сатаны, человек стал чадом диавола, так и написано: отец ваш диавол и вы хотите исполнять похоти отца вашего. И теперь, впадая в идолопоклонство, человек ищет абсолют, и находится в шести состояниях неверующего. Идолом его жизни стали работа, семья, деньги, власть, все то что и так дано было по благословению. Так как человек не находит в этом абсолютного удовлетворения, у него появляются психические проблемы. За ними следуют ловушки сатаны: алко, нарко, сексуальная и игровая зависимость, которые действуют как таблетка на время, после чего проблема только усугубляется. Дальше приходят физические болезни, затем смерть и человек попадает на суд и далее в ад, почему в ад? Потому что он чадо диавола и идет в дом своего отца. И это не конец, проклятие передается до четвертого рода потомкам, потому что написано: наказываю детей, за вину отцов до четвертого рода. Умные люди ищут спасения в литературе, философии, религии, добрых делах, науке. Но и это не делает человека счастливым.
И поэтому Бог уже в третьей главе Бытия, дает обетование о Спасителе. Он говорит сатане: Семя жены (не Адама) будет поражать тебя в голову. Как это работает? Написано: Ибо слово Божие живо и действенно и острее всякого меча обоюдоострого: оно проникает до разделения души и духа, составов и мозгов и судит помышления и намерения сердечные. (Послание к Евреям 4:12) Бог пришел в Иисусе Христе и Словом, Которое есть дух и жизнь и дыхание жизни, как мы помним, проникает в сердце человека и исцеляет его изнутри, меняет мышление и поступки. Написано: а тем кто принял Его и верующим в Него, дал власть быть чадами Божьими. Как принять Дух Божий? Написано: Се, стою у дверей, и стучу и кто отворит, войду и буду вечерять с ним. И когда человек принимает Христа в сердце, меняется его духовный статус. Вместо шести состояний неверующего, он получает семь благословений. 1) человек становится чадом Божьим. 2)получает водительство Святого Духа. 3)как чадо Божье, получает ответы на молитвы, написано: Если чего попросите во имя Моё, Я то сделаю. 4) Бог даёт власть, как написано: даю вам власть наступать на змей и скорпионов и всю силу вражью. 5) Бог дает ангелов в помощь, написано: Не все ли они суть служебные духи, посылаемые на служение для тех, которые имеют наследовать спасение? 6)человек идёт на небо, потому что написано: со Христом посадил на небесах и верующий в Него, на суд не приходит. 7) человек находится в плане Божьем, потому что, разрушает в этом мире дела диавола.
Вот суть Библии за несколько минут.
Если вам интересно, и вы хотите узнать, как двигаться Святым Духом, пишите в личные сообщения в соц. сетях и получайте 10 уроков духовного воспитания.
Уроки духовного воспитания

Иисус Христос решение всех наших проблем, Путь спасения, уроки духовного воспитания

Чому міські ради ігнорують інновації

Депутати низки районних, міських та селищних рад нашої країни досі продовжують приймати рішення шляхом підняття рук та неохоче йдуть на інновації, зокрема впровадження систем електронного голосування. Спробуємо розібратися в основних тому причинах.

Міські ради активно встановлюють системи електронного голосування

Українські програмісти стверджують, що сучасні технології можуть в рази підвищити ефективність роботи місцевої ради і заощадити кошти громади. Як один із ІТ-продуктів, які дозволяють це зробити, називають системи електронного голосування. Ми вирішили дізнатися, чи відповідають ці твердження правді, і наскільки вигідно територіальній громаді впроваджувати системи електронного голосування.

Овощной передел

Иван Просвирнин
Импортозамещение. Под этим знаковым словом сегодня протекает вся экономическая жизнь Ставропольского края. Губернатор Владимир Владимиров и его команда вкладывают огромные усилия, чтобы добиться развития первичной переработки и хранения сельскохозяйственной продукции.
Перед Минсельхозом главой Ставрополья поставлена задача: создать в крупных городах региона сеть логистических центров, откуда свежие овощи и фрукты будут поступать напрямую на стол потребителя. Предпринимателям, которые создают мощности по хранению и переработке, из бюджета выплачиваются субсидии.

Фонд Навального опубликовал соглашение Росавтодора и компании «РТ-Инвест»

28 декабря в блоге Алексея Навального опубликовано «секретное соглашение» между «РТ-Инвест Транспортные системы» (РТИТС) и Росавтодором.

 
Добавить
Добавить статью
Добавить новость
Добавить пресс-релиз
Добавить ссылку

Тэги

Новые авторы
Рекламное Агентство ASTRA
Юрий Шаталин
Наталья Урусова
icg.kiev
Володя Антонов
Сергій Караванець
Кристина Осипова
eurasia
Элли Лордон
Елена Ломова
Анна Якименко
Оксана Иванова
Иван Кусков
Анастасия Воронова
Владимир Макаров
Марина Демкина
Александр Левин
Oleg Bondarenko
Дарья Олейникова
Евгений Илларионов
Станислав Саранцев
Alex Borisov
Александр
Владислав Корнеев
Камилла Багирова
Влад Лебедь
Андрей Стадник
Катерина Холодило
Александр Бескудников

Рассылки
Подписка на рассылки
Email:

Ваше имя:


Партнеры


© Copyright 2006. WebTexts. Тексты, представленные на этом сайте, могут свободно распространяться при условии сохранения ссылок на автора.Рускаталог.ком - каталог русскоязычных сайтов Украина онлайн МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов