Допомагати хворим та беззахисним – це ж гламурненько !ПолитикаСтатья - Контент-издательство WebTexts


Вход | Контакты
Главная | Статьи | Новости | Пресс-релизы | Интернет ресурсы | Как работает
Главная > Публикации > Политика

Допомагати хворим та беззахисним – це ж гламурненько !

Источник: ХайВей | Прочитать на источнике


Допомагати хворим та беззахисним – це ж гламурненько !

Минулий тиждень відзначився цілою низкою подій, до яких було привернуто увагу суспільства. Отак буває – нема й нема нічого обговорювати, а тут на тобі: і на Луценка круто „наїхали”, і Кінах цікавий фінт викинув, і таке собі КНЄ у раді парламенті утворилось. (До речі, гострослови вже запропонували поєднати колишню назву Антикризовиків з новою назвою „єднальщиків”, аби вийшло Антикризова Коаліція Національної Єдності, або ж АКНЄ. Російською – АКНЕ, себто вугрова сип (див.  http://www.hw.net.ua/art.php?id=35346 ) ). На цьому тлі навіть публікація часописом „Фокус” списку 100 найбагатших людей України якось не дуже помітно пройшла. Хоча мала б – бо дуже наочно продемонструвала, для кого саме наступило те саме обіцяне „покращення життя вже сьогодні”.

Автор цих строчок тим не менш привернув свою увагу на ще одну подію, яку висвітлювали наші ЗМІ. А саме – доброчинний VIP-аукціон, на якому під егідою фонду Олени Франчук „АНТИСНІД” продавали одяг вітчизняних дизайнерів. Як можна було дізнатись з низки сайтів та телеканалів, у минулий четвер з молотка пішли авторські роботи тридцяти українських модельєрів, за які наторгували 200 тисяч доларів. Гроші підуть на допомогу ВІЛ-позитивним дітям. Завсідники сайту „Таблоїд” http://tabloid.com.ua/news/2007/3/23/1425.htm  могли оцінити, хто і за який наряд викладав 10, 25 і навіть 55 тисяч доларів, пишаючись собою і своєю благочинністю. Бо ж вся країна має знати, що гроші за суконьку ціною в заробіток пересічного лікаря за весь його життєвий трудовий стаж (якщо не бере хабарів) підуть на допомогу хворим дітям – як тут не світитись від гонору? Але, як я підозрюю, у „Таблоїда” завдання було зовсім не у піарі знаменитих та щедрих покупців, чому свідоцтво – коментарі читачів, які зовсім не в піднесених від захоплення виразах коментували дії „благодійників”. Інша справа – телеканали так званого „пулу Пінчука”, що приділили події неабияку увагу (аж до виділення чималого шмату ефіру у підсумкових тижневих „Фактах” на ICTV). Що не дивно, бо господарка балу, вона ж засновниця фонду „АНТИСНІД”, пані Олена Франчук, є дружиною Віктора Пінчука – який також був присутній на означеному VIP-аукціоні.

У свою чергу, пан Пінчук і без зусиль власних каналів був на минулому тижні героєм ЗМІ – як людина із третім в Україні статком у 4.4. мільярди доларів у різному рухомому і нерухомому майні. Був би він і другим, якби не індус Лакшмі Міттал з відібраною у кучміного зятя та проданою з аукціону „Криворіжсталлю” (образливо перейменовану у \"Mittal Steel – Кривий Ріг\"). І що прикро, ніякий антипомаранчевий реванш ситуації не поверне. Але й 4.4 мільярди – непогано, тим більше, що насправді статок і Пінчука, і Ахмєтова, і інших панів з ТОП-100 насправді десь удвічі більший. Принаймні, так вважають деякі українські професійні оцінники олігархічного майна. І нехай закордонний „Форбс” оцінив статки Пінчука усього у 2.8 мільярди доларів, але й це поважне видання відмітило подвоєння цього окремо взятого „валового продукту” протягом буремного року. То чому б не відчувати себе господарем життя і не красуватись на VIP-заходах на користь самих нещасних – безнадійно хворих дітей? Здається, в країну прийшла нова мода – влаштовувати „гламурні” заходи з приводу зовсім не гламурних явищ. Наприклад, на початку минулого тижня відбулася акція невеличкої частини з величезного натовпу „тусовщиків” з нагоди запланованого на квітень „Маршу проти расизму”. У анонсованому нібито з благородною метою заході прийматимуть участь не тільки потенційні жертви цього ганебного явища – люди, скажемо так, неслов’янського походження Сандей Аделаджа та Валід Арфуш, але й завзяті тусовщики на кшталт модельєра Андре Тана, екс-„Віагристки” Світлани Лободи та пониклої поп-зірки Ірини Білик. Чомусь мені, циніку, здається, що сумнівного масштабу шоу-зірки не так вже й переймаються проблемою расизму, як прагнуть в черговий „засвітитись”.

Та якщо расизм – це тема в Україні поки що „не розкручена”, то на СНІДі себе, коханих, піарять вже давно й успішно. Воно й недивно – Україна входить в лідери серед країн Європи щодо кількості ВІЛ-інфікованих та швидкості розповсюдження епідемії. Так, реальна кількість заражених небезпечним вірусом в країні невідома, проте по оціночних розрахунках це від 450 до 500 тисяч чоловік. За кілька років цифра може подвоїтись. При цьому антиретровірусна терапія навіть при найоптимістичних прогнозах у майбутньому буде доступна лише половині ВІЛ-інфікованих, тоді як при песимістичних прогнозах ця допомога охопить усього 5 % хворих. Відтак, сотні тисяч людей будуть приречені на повільну смерть. Це мало б лякати, але лякає не всіх. (Наприклад, давно стало загальним місцем твердження, мовляв, фармакологічні компанії паразитують на хворих на ВІЛ та СНІД, навмисно затягують з масштабним впровадженням доступних ліків, наживаючись на глобальній епідемії. Хочеться вірити, що це не стосується українських фармакологів та інших галузевих науковців). Вже кілька років можна спостерігати, як на боротьбі із страшною хворобою можна реалізовувати свої нереалізовані у інших сферах амбіції. Маю на увазі вже згадану пані Олену Франчук. У політику колишня „перша дочка” (президента Кучми) завбачливо не пішла, у шоу-бізнес якось теж не солідно. От і знайшлось гідне хобі – з 2003 року дружина чи то другого, чи то третього за величиною багатств українського олігарха Пінчука очолює фонд „АНТИСНІД”, „єдиний в Україні приватний фонд по боротьбі зі СНІДом, організований приватними особами на власні кошти”. Засновником цього благодійного фонду із благородними намірами є сама Олена Франчук, як значиться на його офіційній сторінці http://www.antiaids.org – „Супруга известного промышленника, мецената, соучредителя фонда «АНТИСПИД» Виктора Пинчука

Про всі численні заходи цього фонду на кшталт потужної і часом більш ніж сумнівної щодо етичного виконання реклами презервативів (наприклад, плакатів, що популяризують груповий секс та гомосексуальні стосунки http://www.antiaids.org/files/projects/orgy_m.pdf  та http://www.antiaids.org/files/projects/gay_m.pdf ) розповідати не буду – бо навіть таким чином рекламуватиму його. Тим більше, що по цих плакатах та іншому креатині „АНТИСНІДу” я вже мав нагоду проїхатись минулого року (див. Полтора миллиарда - на рекламу группенсекса, содомии и «резинок» http://www.hw.net.ua/art.php?id=7286 )

Натомість поцікавлюсь прагматичним питанням – а на яку ж суму допомагає всім відомий Фонд, про який так багато і часто розповідають нам з телеекранів і не тільки з них? У кращих традиціях серйозних фондів, на сайті Фонду є документ, з яким може ознайомитись кожен бажаючий (http://www.antiaids.org/files/Financial_statement/ANTIAIDS_Foundation_FS_2005_rus.pdf ). Останній звіт, виданий російською, зветься „Отчёт о поступлениях и выплатах денежных средств Благотворительной организации «Фонд Елены Франчук «Антиспид»”. Як написано у супроводжувальній записці, це - звіт незалежних аудиторів, зроблений згідно Міжнародних стандартів аудиту, з підписами та печаткою. Не вірити йому немає підстав, і таким чином ми можемо дізнатись, що на протязі 2003-2005 років через фонд пройшло аж 1.200.919 доларів. Тобто в середньому по 400 тисяч в рік. З яких на інформаційні та освітні програми по боротьбі з ВІЛ-СНІДом пішло 436.090 доларів (завдяки цій сумі кожен з нас і мав нагоду неодноразово дізнатись про добрий і корисний фонд). Суттєва частина коштів пішла на матеріальну поміч київському дитячому будинку „Берёзка” (тут живуть заражені страшною хворобою діти). Про те, як фонд допоміг зробити будинку євроремонт, у 2004 році мав дізнатись кожен, хто дивиться „пінчуківські” телеканали. На безпосередню допомогу людям, що живуть з ВІЛ та СНІДом, а також профільним медичним закладам, за звітний період фонд передав 91.196 доларів. На міжнародне співробітництво пішло небагато – 4.442 „у.о”, на адміністративні витрати – 145.223 долари.

Та якщо хтось думає, що після звітного періоду Фонд набрав більших обертів, то він сильно помиляється. Цифри співставні – так, у минулому році знаменита на всю країну благодійна організація надала допомогу 249 хворим на загальну суму 120 з лишком тисяч гривень. Тобто менше ніж по 500 гривень кожному – на ліки та інше. Нагадаю, йдеться про фонд дружини ДОЛАРОВОГО МІЛЬЯРДЕРА. І коли хтось скаже мені, що рахувати чужі гроші непристойно – то я відповім, що безперервно рекламувати свою благочинність, яка у масштабі сімейних доходів (яким шляхом отриманих – то вже зовсім інша розмова) – копійкова, набагато непристойніше. І вже до слова – про рекламу. Хвилина реклами на провідних телеканалах (зокрема, і на „пінчуківських”) у прайм-тайм тягне на 2000 доларів. В рік тільки з одного каналу можна було б тихо і просто набрати тисяч з сімсот „у.о”. З трьох (наприклад, ICTV, СТБ та „Нового”) – понад 2 мільйони. Для країни, яка потерпає від „чуми ХХІ століття” – це майже нічого. Проте значно більше, аніж з помпою, при світлі софітів, телекамер і фотоапаратів збирається скромною пані Оленою.

Та це нецікаво ані їй, ані іншім панам і панночкам. Одна справа – по панські викласти між ковтками шампанського - та на очах усієї країни - кілька десятків тисяч доларів за шматок гарно обробленої тканини. Інше діло – тихенько, через муки сумління, що не дають спати по ночах, переводити хоча б „церковну десятину” від навряд чи чесно зароблених мільярдів на потреби нужденних. Ні, не буде такого – це ж якось зовсім „негламурненько”. 

Вперше опубліковано на сайті Інтернет-Репортер

http://rep-ua.com/65828.html
Статьи в разделе

Перші особи держави почали масово говорити про справжню демократію

Останнім часом помітно почастішали зустрічі представників влади із засобами масової інформації. Вони спілкуються з журналістами, ходять на різноманітні ток-шоу, дають інтерв’ю, відкрито дебатують із опонентами. Правда, серед коаліціантів найчастіше у ток-шоу світиться мега-демагог Тарас Чорновіл – майстер перекручування та знаходження своєї відповіді на будь-яке питання. Інші просто не справляються зі шквалом критики опозиціонерів. Однак і інші роблять помітні успіхи у сфері спілкування через ЗМІ з народом.

Луценко повторяет "прецедент Тимошенко"

Влада сіє забуття...

З часу проголошення незалежності України ми не мали влади української. Були і уряди, і президенти, „примазані” до ситуації, але по суті з поглядами, сформованими в дусі „одної шостої” планети, або „великой и недилимой”. Далі жовтневого перевороту в нашій історії нічого не бачили й бачити не хотіли - зашорені „Кратним курсом ВКП (б)”. А якщо захищали щось українське, то тільки те, що було у їхніх власних мішках, розміщених на нашій території.

Доминирование

Последние события показывают, что антикризавеки имеют шанс набрать необходимые 300 «бойцов».

Майдану-2 не быть! Не дай себя обмануть

В очередной раз народ пытаются сделать разменной фигурой Украинской политики. Собирая под знаменами «виртуальной» оппозиции не довольных нынешней властью людей, планируется создать образ некоего выбора. Правда, в том, что выбора на самом деле нет.

 
Добавить
Добавить статью
Добавить новость
Добавить пресс-релиз
Добавить ссылку

Тэги

Новые авторы
Рекламное Агентство ASTRA
Юрий Шаталин
Наталья Урусова
icg.kiev
Володя Антонов
Сергій Караванець
Кристина Осипова
eurasia
Элли Лордон
Елена Ломова
Анна Якименко
Оксана Иванова
Иван Кусков
Анастасия Воронова
Владимир Макаров
Марина Демкина
Александр Левин
Oleg Bondarenko
Дарья Олейникова
Евгений Илларионов
Станислав Саранцев
Alex Borisov
Александр
Владислав Корнеев
Камилла Багирова
Влад Лебедь
Андрей Стадник
Катерина Холодило
Александр Бескудников

Рассылки
Подписка на рассылки
Email:

Ваше имя:


Партнеры


© Copyright 2006. WebTexts. Тексты, представленные на этом сайте, могут свободно распространяться при условии сохранения ссылок на автора.Рускаталог.ком - каталог русскоязычных сайтов Украина онлайн МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов