Влада сіє забуття...ПолитикаСтатья - Контент-издательство WebTexts


Вход | Контакты
Главная | Статьи | Новости | Пресс-релизы | Интернет ресурсы | Как работает
Главная > Публикации > Политика

Влада сіє забуття...

Источник: ХайВей | Прочитать на источнике


З часу проголошення незалежності України ми не мали влади української. Були і уряди, і президенти, „примазані” до ситуації, але по суті з поглядами, сформованими в дусі „одної шостої” планети, або „великой и недилимой”. Далі жовтневого перевороту в нашій історії нічого не бачили й бачити не хотіли - зашорені „Кратним курсом ВКП (б)”. А якщо захищали щось українське, то тільки те, що було у їхніх власних мішках, розміщених на нашій території.
Це там, вгорі української державної влади. А що в низах? Та те ж саме. Ось, наприклад, що діється у столиці українського козацтва, звідки „воля розійшлася по всій Україні” як писав Гоголь - у славному місті Нікополі. Починаючи від царів Петра і Катерини тут знищується все, що пов”язане з козацтвом, із славним українським минулим.

Коротка історична довідка

Перше історичне свідчення про місцевість, де тепер розташований Нікополь знаходимо у щоденнику посла австрійського імператора Еріха Лясоти у 1594 році.

У 1639 році, як свідчить літописець Дзевович, на Микитиному Розі козаки війська Запорізького спорудили місто-фортецю. Ця дата й повинна бути датою заснування міста.

На території сучасного Нікополя розміщалося п”ять Запорозьких Січей.

19 квітня 1648 року Велика козацька рада обрала Богдана Хмельницького гетьманом війська Запорізького. Відбулося це на Микитинській Січі, яка знаходилася на території сучасного парку ( підтверджено археологічними розкопками).

Микитин Перевіз (первинна назва міста) у 1780 році був перейменований на Нікополь і утворено Нікопольський повіт.

У 1897 році згідно з першим Всеросійським переписом у Нікополі проживало 8100 чоловік.

8 червня 1919 року у Нікополі й прилеглих села відбулося антибільшовицьке повстання, яке було придушене каральними частинами Червоної Армії. Загинуло більше тисячі людей.

Під час голодомору 1932-33 років у Нікополі загинуло 810 людей.

Під час репресій 30-х років органи НКВС у місті арештували 4900 осіб, 4400 з них було розстріляно.

17 серпня 1941 року Нікополь захопили німецькі війська.

У окупованому Нікополі діяли радянські підпільні групи , а також нікопольська організація українських націоналістів під проводом Ф.Вовка.

Здавалось би, сам Бог велів хоч як увіковічувати славне минуло нашого краю.

Але крім пам”ятника Б.Хмельницькому, й знаку, що тут його коронували, у місті немає ніяких ознак великого козацького минулого, немає й згадок про героїзм наших земляків у боротьбі за свої права, жертв більшовицької навали.

Найбільше „культурно- історичне досягнення” місцевої влади за останні роки – концерти „під пиво”. Міську площу оточують густими рядами пивні палатки обраних фірм, в центрі встановлюють сцену і тисячі молодих людей з пляшками пива в руках „культурно розважаються”. Зараз виклали тротуарною плиткою ще більшу площу. Кажуть, також „під пиво”.

Якось до нашого міста приїхала з Канади одна українка.. Вона була вкрай здивована, що місцева влада ніяк не може використати історію для розвитку туризму й таким чином поповнювати місцевий бюджет.

-Мені, наприклад, зовсім не хочеться ще раз сюди приїжджати, - сказала вона. - Я ж розраховувала, що, приїхавши в таке історичне місто, хоча б щось українське побачу... Але де там —практично всі вивіски, рекламні щити, вся преса, місцеве телебачення російські. Хіба це Україна? А вулиці! Більшовицька, Декабристів, К.Маркса, Ілліча, Комунарів, Комуністична, Рози Люксембург, Енгельса...

Було кілька спроб щось зрушити з місця, але всі плани, проекти „спускалися на гальмах”.

Характерною у цьому плані є спроба громадських організацій встановити меморіальну дошку в честь Федора Вовка на школі, де він довгий час був директором. Навіть те, що під час німецької окупації Федір Іванович врятував життя єврейській родини (матері й двом її синам), ризикуючи життям, що національний інститут Ізраїлю „Яд Вашем” присвоїв Ф.І. Вовку звання „Праведник народів світу”, не є аргументом для місцевої влади. Бо він не був членом ВКП (б), а ОУН.

А чого ще можна чекати від місцевого чиновництва? Вони – як віддзеркалення київської влади. Характерний приклад. У 2005 році, після президентських виборів, міський голова аж два рази провів сесію державною мовою. Потім, побачивши, що гасла Майдану забуваються, кинув цю важку для себе справу.

А зараз, коли там, у Верховній Раді, тільки третина вважає себе українцями, коли демонстративно ігнорують державну мову, чого чекати від периферійного чиновника – чого йому „ламати” свій язик? Який приклад можна брати з уряду, коли там чи не кожен другий читає по складах не тільки написане державною, а й „общепонятною” мовою, гроші Ахметова плутають з творчістю Ахматової...

А те, що Нікополь походить не від „потьомкінской дєрєвні”, а від Запорізької Січі – не сприймається. Це нічого, що Вчена Рада НАН України ухвалила історичну довідку про уточнення дати заснування міста Нікополя - 1639 рік. Все вирішує „історично- політична” доцільність. Сказала ж бо колись Катерина, що духу козацького не повинно бути!

Недавно міський музей відзначив своє століття. Але унікальні музейні експонати вже довгий час розміщаються у колишній казармі, бо старе приміщення в аварійному стані. Почали було його реставрацію й припинили. Все не було коштів. Минулого року знайшлося 500 000 гривень, депутати ніби-то прийняли рішення направити їх на реставрацію музею. Але... в бюджет 2007 року ці кошти не потрапили. Куди ділися?

Отже, як казав той, що „між краплями дощу ходив”, - маємо те, що маємо. І доти будемо „мати”, доки будемо обирати професорів.
Статьи в разделе

Перші особи держави почали масово говорити про справжню демократію

Останнім часом помітно почастішали зустрічі представників влади із засобами масової інформації. Вони спілкуються з журналістами, ходять на різноманітні ток-шоу, дають інтерв’ю, відкрито дебатують із опонентами. Правда, серед коаліціантів найчастіше у ток-шоу світиться мега-демагог Тарас Чорновіл – майстер перекручування та знаходження своєї відповіді на будь-яке питання. Інші просто не справляються зі шквалом критики опозиціонерів. Однак і інші роблять помітні успіхи у сфері спілкування через ЗМІ з народом.

Луценко повторяет "прецедент Тимошенко"

Доминирование

Последние события показывают, что антикризавеки имеют шанс набрать необходимые 300 «бойцов».

Майдану-2 не быть! Не дай себя обмануть

В очередной раз народ пытаются сделать разменной фигурой Украинской политики. Собирая под знаменами «виртуальной» оппозиции не довольных нынешней властью людей, планируется создать образ некоего выбора. Правда, в том, что выбора на самом деле нет.

"Антиконституційний шабаш"?

Ну що почалося, те про що говорив, писав, і думав – ми повертаємося назад, у часи недалекі із відчуттям великого дежавю. Країна рухається у велике болото, руїну, як забажаєте, але рухається очевидно.

 
Добавить
Добавить статью
Добавить новость
Добавить пресс-релиз
Добавить ссылку

Тэги

Новые авторы
Рекламное Агентство ASTRA
Юрий Шаталин
Наталья Урусова
icg.kiev
Володя Антонов
Сергій Караванець
Кристина Осипова
eurasia
Элли Лордон
Елена Ломова
Анна Якименко
Оксана Иванова
Иван Кусков
Анастасия Воронова
Владимир Макаров
Марина Демкина
Александр Левин
Oleg Bondarenko
Дарья Олейникова
Евгений Илларионов
Станислав Саранцев
Alex Borisov
Александр
Владислав Корнеев
Камилла Багирова
Влад Лебедь
Андрей Стадник
Катерина Холодило
Александр Бескудников

Рассылки
Подписка на рассылки
Email:

Ваше имя:


Партнеры


© Copyright 2006. WebTexts. Тексты, представленные на этом сайте, могут свободно распространяться при условии сохранения ссылок на автора.Рускаталог.ком - каталог русскоязычных сайтов Украина онлайн МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов