19 мільярдів за любов до мера...ЭкономикаСтатья - Контент-издательство WebTexts


Вход | Контакты
Главная | Статьи | Новости | Пресс-релизы | Интернет ресурсы | Как работает
Главная > Публикации > Экономика

19 мільярдів за любов до мера...

Источник: ХайВей | Прочитать на источнике


19 мільярдів за любов до мера... Пересічні кияни просто втомились чути слово “дерибан”. “Дерибан” землі, “дерибан” бюджету, “дерибан” власності. За останні роки це слово твердо увійшло до активного словника кожного українця, але особливо часто ним користуються все ж мешканці столиці. Прізвище Черновецький майже нерозривне зі словом “дерибан”. А оскільки прізвище чинного мера часто зустрічається і на шпальтах газет, і у тексті дикторів телебачення, а тим більше у мережі Інтернет, то і слово “дерибан” у кадрі чи за кадром супроводжує міського голову. Саме через засилля слова “дерибан” не дуже уважно поставились кияни до обурення опозиції земельною політикою міської влади. Ближче до кишені виявились киянам тарифи. Але чи ближче?
Здійснилась мрія опозиції – київська земля почала продаватись з аукціонів. Та сенсація, так щедро анонсована міською владою, перетворилася на банальний пшик… Земля була продана у збиток… Видно, час пити шампанське ще не настав…Насправді, далеко не кожен з громадян столиці добре розуміє – київська земля є його власністю і його багатством. Саме земля у більшості з європейських міст формує основну частину доходу міського бюджету. Продаж та оренда землі, наприклад, у розвинених містах Європи становлять 60 – 75% дохідної частини бюджету. В Києві дохід від продажу та оренди землі навіть менше 10%. І найгірше те, що київська влада гордиться цим. А роздаючи на кожній сесії сотні гектарів землі, депутати точно так же влізають у кишені кожного киянина, бо замість 65 “зекономлених” відсотків можливого доходу від земельної політики потрібно шукати інші джерела. Чи не тому й тарифи так мали зрости? Аби не бути голослівними, спробуємо розібратись.

Продаж у збиток – гордість для мера...

У бюджеті Києва на 2007 рік закладено отримати від продажу землі біля 1,5 млрд. грн. Фактично, левову частку цього – 1 млрд. бюджет отримав від продажу 113 гектарів землі на Оболоні. Саме черговий аукціон приніс столиці 999,873 мільйони гривень. Здавалося б, варто відкорковувати шампанське і святкувати цю, без сумніву, видатну подію – початок чесного продажу землі. Ні! Зарано. Саме на цьому продажу Київ втратив. Стартова ціна для проведення аукціону була визначена ще 27 лютого2006 року. Довгий час проект рішення припадав пилюкою у темних коридорах Київзему і лиш 21 грудня 2006 Київрада прийняла рішення про продаж цієї ділянки на аукціоні. Зі стартовою ціною 869 млн. грн. ... визначеною 27.02.2006. 9 місяців ціна земельної ділянки біля озера Лукове на Облоні не змінювалась. Чи не дивно, якщо навіть за офіційними даними міської адміністрації ринкова вартість землі у Києві за рік виросла на 80%? На аукціон земля потрапила взагалі у березні 2007. Понад рік для невідомої широкій громадськості компанії “Баски плюс - 2004 рік” золота київська земля не дорожчала. Порахуймо. 113 гектарів - це 1135298 квадратних метрів. Середня ціна квадратного метру київської землі станом на грудень 2006 року становив 1400 гривень. Помноживши одне на інше отримуємо, що стартова ціна ділянки мала становити 1,6 млрд. грн. На 720 млн. грн. більше від встановленої. А якщо сюди додати три обов’язкові кроки аукціону, то 113 гектарів на Озерній могли бути проданими за 1,9 млрд. грн. Продали на 1 млрд. грн. Фактично вдвічі. А тепер спитаймо – хіба справжній господар продав би своє майно собі ж у збиток? Притому, вдвічі? То чи є Черновецький господарем?

Та окрім цієї ділянки продали депутати ще 60 ділянок загальною площею аж 39,07 гектарів. І отримали за це 445,18 млн. грн. Тепер вихваляються конструктивною позицією більшості Черновецького. Порівняймо. 39,07 гектарів це 390708 квадратних метрів. Враховуючи, що кожна ділянка має свої особливості, візьмемо знову середню ціну – 1400 гривень за квадратний метр, а для ділянок у центрі столиці – 4000 гривень. І, о диво, замість якихось 445,18 млн. грн. отримуємо мінімум 727,6 млн. грн. Виходить, “конструктивна більшість Черновецького” займається банальним розбазарюванням землі, бо продаж її у збиток. У збиток киянам – точно. А от чи у збиток собі? Та ще й бреше «конструктивна більшість». Лідер “Громадського активу Києва”, погано співаючий депутат Пабат нещодавно у газеті “Хрещатик” заявив, що його колега по фракції Галина Герега, яка є фінансовим директором ТОВ “Епіцентр”, викупила дві ділянки загальною площею 14,3 га за вартість, на 20% більшу від реальної. І знову диво – навіть за середньої ціною ці ділянки продані у збиток на 70 млн. грн.: замість необхідних 200 мільйонів столиця отримала від продажу 130 млн. грн. У школі варто було б вчитись рахувати деяким депутатам...

1,2 млрд. гривень кияни втратили на рівному місці. А ці гроші і на житлово-комунальну сферу, і на освіту, і на медицину, і на транспорт пустити було можна. Наведемо лиш декілька прикладів. Товариство “Союзавтоцентр” купило 0,25 гектари землі на Броварському проспекті за актом експертної оцінки землі ... річної давнини. Згідно законодавству, акт експертної оцінки чинний протягом року. А от для товариства “Союзавтоценр” Київрада зробила виключення. У результаті – тільки на цій ділянці збиток 1,5 млн. гривень.

Цікаво, якби, скажімо менеджер середньої ланки у якомусь “Правекс-банку” провів обмін валюти у збиток банкові, скільки б він протримався на робочому місці? Про банк точно не знаю, а от знайома мені тітка Параска з одного села на Київщині добряче б навернула лопатою не лише Черновецького з його довгими друзями, а власного чоловіка навіть за продану у збиток курку... Може пора?

Віддам землю в “хороші руки”...


Та якщо продаж землі складає максимум 10% порядку денного депутатів, то інші 90 його відсотків складає оренда землі. Земля, яку не можливо поки що продати, просто віддають... у оренду. Здавалось би, що в цьому такого? Але подумаймо. Компанія “Ікс” отримує у оренду земельну ділянку в центрі міста для будівництва житлового комплексу. Ставка оренди коливається від 1,9 гривні з квадратний метр - ставка земельного податку до, у найгіршому випадку для компанії “Ікс” випадку, 10% ринкової вартості – 140 гривень за квадратний метр. Такий собі подарунок для “своїх” компаній.

Якщо порахувати усю землю, віддану Київрадою у оренду, то її загальна площа вже перевалила за 800 гектарів. За півроку депутати примудрились роздати чверть Печерського району столиці або ж ... 23 таких великих держави, як Ватикан.

Знову проводимо просту математичну операцію. 864,9 гектарів це 8,7 млн. квадратних метрів. Помножимо на середню ринкову вартість – 1400 гривень за квадрат. 13,4 мільярдів гривень. Бюджет міста на 2007 рік ще й з запасом. Скільки ж насправді отримає Київ? У найкращому випадку, оренда землі принесе… 16,4 млн. грн. – рівно ставку земельного податку.

Наприклад, віддана у оренду фірмі "Діброва" на 10 років ділянка на вулиці Деміївській (Голосіївський район) могла б принести столиці 7 млн. грн. у випадку прозорого продажу або ж 700 тисяч гривень орендної плати. І за 10 років Київ міг би отримати свої 7 млн. грн., лишивши землю у своїй власності. Натомість, столиця від такої оренди отримає лише 9,5 тис. грн. А от 25 соток на вулиці Олегівській могли б принести столичному бюджету 10 млн. грн., оскільки ділянка знаходиться у центральному районі столиці. Натомість, Патріарша добродійна фундація патріарха Володимира УПЦ КП витратить на оренду... всього лиш 4,8 тис. грн. на місяць Та ж ділянка у 30,55 гектари, отримана громадською організацією "Стрітрейсінг", яку так почесно очолює Олександр Пабат, могла б принести 427,7 млн. грн. у разі продажу або ж 42,8 млн. грн. у разі прозорої оренди. Скільки принесе? Ставка земельного податку – 582,9 тис. грн.

Наостанок...


Не будемо боятись і повторимо - лише за півроку депутати загалом роздали 1000 гектарів київської землі, яка за найменшими підрахунками могла дати у столичний бюджет 14,6 млрд. грн. Це тільки на старті. А якщо додати сюди зростання ціни у разі проведення конкурсу (як правило 30%), то виходить взагалі захмарна для пересічного киянина сума – 19 млрд. грн.: 7,3 тис. грн. на кожного киянина. Якщо порівняти їх з київським бюджетом на цей рік, то виходить що у нас вкрали 84 роки покриття витрат на освіту, 13 років - на медицину, 99 років - на житлово-комунальне господарство або й просто півтора столичних бюджети.

І до сьогодні діє норма Земельного кодексу України та Тимчасового порядку набуття права на землю в місті Києві, які однозначно кажуть - з 1 вересня 2005 року всі земельні ділянки мають віддаватись у оренду з конкурсу, а продаватись - з аукціону. За цими прозорими процедурами Київ би змінив усі гнилі труби, купив сотні нових автобусів та тролейбусів і мінімум декілька років міг би не підвищувати ціни ані на житло, ані на проїзд. Натомість, мільярди гривень осіли у кишенях столичних чиновників, які міцно тримають у руках київську землю. Але слово "дерибан" тепер має конкретні риси для кожного киянина. Воно час від часу знову поглядає з телеекранів, погано промовляючи українські слова та говорячи російською, як любить киян. А кияни ж відчувають любов все більше і більше на своїх кишенях і чекають миті, аби повернути вкрадені гроші. Тим більш, що сума втрат на одну людину вже перевищила вартість автомату на «чорному» ринку.

 
Статьи в разделе

Банк «АГРОПРОМКРЕДИТ» отметил День города в Барнауле уроками финансовой грамотности

Банк «АГРОПРОМКРЕДИТ» отметил вместе с жителями Барнаула День города.

Сотрудничество с Национальным архитектурным фондом

В адрес президента ОАО «ФОНДСЕРВИСБАНК» А.Д. Воловника пришло благодарственное письмо от председателя правления «Национального архитектурного фонда» В.М. Абрамсона.

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ
КІЦМАНСЬКОГО РАЙОНУ ЗА СІЧЕНЬ-ТРАВЕНЬ 2011 РОКУ
повідомлення управління статистики
у Кіцманському районі

Игроки рынка электронных платежей просят ввести комиссию на прием платежей по госуслугам

Игроки рынка электронной коммерции предлагают ввести комиссию на оплату государственных услуг через терминалы и системы электронных платежей. Данную возможность они обсудят на встрече с представителями Федерального казначейства в конце августа, - сообщает газета РБК daily.

Подведены итоги встречи экономистов

Подведены итоги встречи экономистов в рамках ежегодных осенних встреч экономического форума по дорожной, строительной и спецтехнике Урало-Сибирского региона. Эксперты отметили, что в в Poccии в целом и в регионах в частности, в пocлeднee вpeмя мeняeтcя oтнoшeниe к гpyзoвикaм и cпeцтexникe из Kитaя. Естественно, главной причиной этого становится всё более xopoшee кaчecтвo китaйcкoй cтpoитeльнoй тexники.

 
Добавить
Добавить статью
Добавить новость
Добавить пресс-релиз
Добавить ссылку

Тэги

Новые авторы
Рекламное Агентство ASTRA
Юрий Шаталин
Наталья Урусова
icg.kiev
Володя Антонов
Сергій Караванець
Кристина Осипова
eurasia
Элли Лордон
Елена Ломова
Анна Якименко
Оксана Иванова
Иван Кусков
Анастасия Воронова
Владимир Макаров
Марина Демкина
Александр Левин
Oleg Bondarenko
Дарья Олейникова
Евгений Илларионов
Станислав Саранцев
Alex Borisov
Александр
Владислав Корнеев
Камилла Багирова
Влад Лебедь
Андрей Стадник
Катерина Холодило
Александр Бескудников

Рассылки
Подписка на рассылки
Email:

Ваше имя:


Партнеры


© Copyright 2006. WebTexts. Тексты, представленные на этом сайте, могут свободно распространяться при условии сохранения ссылок на автора.Рускаталог.ком - каталог русскоязычных сайтов Украина онлайн МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов