Школа на трьохМирСтатья - Контент-издательство WebTexts


Вход | Контакты
Главная | Статьи | Новости | Пресс-релизы | Интернет ресурсы | Как работает
Главная > Публикации > Мир

Школа на трьох

Источник: ХайВей | Прочитать на источнике


Школа на трьох

ДО УЧНІВ – ПО КОЛІНА В СНІГУ
Наприкінці тих же 70-х школу було вирішено закрити, а малечі доводилося добиратися на навчання у сусіднє село Тараканів за три кілометри від домівки. Щоправда, мали тоді дітлахи персональний шкільний автобус.


Дванадцять років тому на подвір’ї Загорецької загальноосвітньої школи I ступеня знову пролунав перший дзвінок. Відтоді у Великих Загорцях працює вчитель, він же завідувач, він же бібліотекар, він же мама-тато для маленьких загорян, Олексій Метелюк. Він згадує, що найбільше дитячих голосів – аж чотирнадцять, - лунало у шкільних класах у перші роки його вчителювання у Загорцях. Тоді у школі працювало двоє вчителів.


Увесь цей час пан Олексій кожного ранку пішки долає тих злощасних три кілометри від дому в Тараканові, поспішаючи до своїх учнів. Каже, що то не важко, от тільки іноді зимою дороги переметені, доводиться брести по коліна у снігу. Назад уже легше – можна під’їхати маршруткою. Іноді сільського вчителя підвозять дачники, яким припали до душі краєвиди Великих Загорців.


Хоча слово “Великі” потрібно було б давно прибрати з дороговказів. Які ж вони великі, якщо мешкає тут замалим двісті загорян? У радянські часи село визнали неперспективним, а тому пропонували людям переселятися у сусіднє – давали там землю під забудову, чималу ділянку городу.


“Якби повернути тих, хто виїхав із Загорців принаймні двадцять років тому, у школі навчалися б приблизно тридцятеро дітей”, - розмірковує шкільний вчитель. За ці дванадцять років загоряни відгуляли тільки три весілля, після яких молодята залишились жити у селі. Кажуть, що із Загорців – або у невістки, або у приймаки.


А поруч знаходяться Малі Загорці, тут мешканців можна перерахувати на пальцях рук і ніг.


Тому то певне і тримаються місцеві один за одного, що мало їх.


ВІДСУТНІЙ УЧЕНЬ – КАРАНТИН!


Так само і учні – першокласник Сашко Соняк, другокласниця Валентина Кириченко і четвертокласниця Катя Артемюк на перервах можуть побешкетувати, але сварок не зчиняють. З ким же розмовляти, якщо посваришся? До речі, іноді відвідує заняття у школі Сашко Бенеда. Він піде у перший клас лише з наступного навчального року. До слова, він і замінив на фото Катю, яка саме у день наших відвідин допомагала батькам удома.


Тридцятичотирирічний Олексій Миколайович напівжартома каже, що коли когось одного у школі нема – її можна цілком законно зачиняти на карантин. Адже “великі” школи таке практикують, коли на уроках відсутні тридцять відсотків учнів.


За кілька років малеча підросте і їздитиме на навчання до Тараканівської школи, а тут навчатимуться інші діти.


На великій перерві учні збираються у затишному кабінеті школи на полуденок. П’ють чай, їдять принесене з собою печиво. До речі, самовар служить шкільному колективу вірою і правдою вже теж дванадцять років. А чай приносять самі діти – наприкінці навчального року вчитель дає завдання на літо: нарвати липового цвіту, наламати гілочок малини, смородини.


Має початкова школа і дзвінок приблизно її віку. На урок дітвору скликає вчитель, бо хоча й працює тут техпрацівниця на півокладу, не тривожити ж її зайве! На опалювальний сезон мають кочегара. Дровами навчальний заклад забезпечений добре – місцевий СВГ у допомозі не відмовляє. Щоправда, опалюють усе приміщення школи, а навчаються дітлахи тільки в одній половині. Тривалий час точилися суперечки, як використати вільні кабінети. Коли відпала потреба відкривати у приміщенні школу-сад, думали, що тут буде або медпункт, або магазин. Але вирішили, що по сусідству з хворими дітям вчитися не варто, та й магазин, у якому продаватимуть спиртні напої, буде тут зайвим. Так нічого не вирішили й донині.


Вчитель Олексій Метелюк забезпечив своїм учням повноцінне навчання. Коли розформовували сільську бібліотеку, попрохав віддати на потреби школи дитячі книжечки, а кожного маленького випускника зобов’язав на прощання подарувати школі книгу з дарчим написом.


ТРИ ДИТИНКИ НАВКОЛО ЯЛИНКИ


Мають дітлахи й уроки співів (вчитель добре грає на баяні), і фізкультуру (один з кабінетів вистеляють матрациками). Особливо пишається завідувач своїми вихованцями, коли вони вже у середній школі перемагають у спортивних змаганнях. Адже для того і тренувалися – літом у футбол грали, зимою на санчатах і лижах каталися. Тому то часто загоряни втирають носа дітлахам з “великих” шкіл. А віднедавна вони вчать й іноземну. Вчителька, щоб провести урок, приїздить сюди раз у тиждень із сусіднього села.


На свята увесь шкільний колектив влаштовує концерт – хтось з дітей вміє добре розповідати гуморески, інший гарно співає. Позбираються усі загоряни і святкують. А потім бабусі ще довго запитують, коли то приходити до школи на концерт знову?


Цьогоріч, вибираючи для свята новорічну ялинку, Олексій Миколайович був як ніколи прискіпливий – ялинка мала б бути водночас і гарною, і не надто широкою. Адже діти обов’язково захочуть водити хоровод, а як же їм трьом обійняти пишне дерево? Торік, коли було четверо дітей, це вдавалося. На Новорічне свято традиційно запрошують малечу, хтось з батьків стає Дідом Морозом, вкидають до торби подарунки і загальношкільне свято вдається.


Дитяче дозвілля – теж заслуга Олексія Миколайовича. Усією школою під час зимових свят ходять з піснями по хатах, а на заколядовані гроші купують якісь речі на потреби школи. Час від часу маленька школа виїздить на екскурсії.


Олексій Метелюк має у Загорецькій школі двадцять годин у тиждень, у Тараканові кілька годин фізичного виховання і військової підготовки. Як завідувач маленької школи отримує 2 гривні 38 копійок у місяць. “Маленька школа – така й зарплатня”, - жартуємо.


Олексій Метелюк бідкається, що нещодавно вкрали у нього з-під носа майбутнього першокласника, сім’я переїхала до райцентру. Дивись, і було б у школі ще більше учнів. Сільський вчитель ретельно відслідковує ситуацію із народжуваністю у Великих Загорцях і видає сміливий прогноз: є надія, що за кілька років колектив школи збільшиться удвоє. Будемо сподіватися.
Статьи в разделе

Microsoft придумали, как трогать предметы в VR!

NormalTouch и TextureTouch разработали исследователями Хрвое Бенко, Кристиан Хольц, Майк Синклер и Эйал Офек. Контроллеры отслеживают и захватывают движения, в зависимости от поверхностей и объектов, с которыми Вы взаимодействуете в виртуальном мире.

Семья Барбоскиных – отличная компания для игр

Каждый ребенок – это уникальная и неповторимая личность, с особенным характером, предпочтениями и вкусами. Однако каждый малыш должен учиться и развиваться, получать новые знания, опыт, навыки.

Гонка Дакар принесет выгоды турбизнесу Чили

В 2012 Ралли Дакар, проходящее уже в 4 раз в Южной Америке, позволит заработать турбизнесу Чили около 40 млн. USD.

Заказ такси и трансфера в Анталии

Компания Antalya Taxi предоставит гостям Турции автомобили для трансфера из аэропорта Анталии в гостиницу, организует индивидуальные и групповые экскурсионные туры по городам Турции, шопинг-туры в торговые центры по продаже ювелирных изделий, ковров, изделий из кожи.

Северный Кипр: эко-деревня Бьюкконук

Северный Кипр известен своими традиционными деревнями, в которых до сих пор сохранились обычаи и уклад жизни деревенских киприотов. Северный Кипр обладает всеми теми особенностями природы и окружающей среды, которые присуще экологически-чистым уголкам на нашей планете. Северный Кипр не промышленное место и выбросы в окружающую среду от человеческой деятельности минимальны или отсутсвуют вообще.

 
Добавить
Добавить статью
Добавить новость
Добавить пресс-релиз
Добавить ссылку

Тэги

Новые авторы
Рекламное Агентство ASTRA
Юрий Шаталин
Наталья Урусова
icg.kiev
Володя Антонов
Сергій Караванець
Кристина Осипова
eurasia
Элли Лордон
Елена Ломова
Анна Якименко
Оксана Иванова
Иван Кусков
Анастасия Воронова
Владимир Макаров
Марина Демкина
Александр Левин
Oleg Bondarenko
Дарья Олейникова
Евгений Илларионов
Станислав Саранцев
Alex Borisov
Александр
Владислав Корнеев
Камилла Багирова
Влад Лебедь
Андрей Стадник
Катерина Холодило
Александр Бескудников

Рассылки
Подписка на рассылки
Email:

Ваше имя:


Партнеры


© Copyright 2006. WebTexts. Тексты, представленные на этом сайте, могут свободно распространяться при условии сохранения ссылок на автора.Рускаталог.ком - каталог русскоязычных сайтов Украина онлайн МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов